Özel ve Güzel

GÜNÜN MESAJI

 En Anlamlı Söz

Karıncaya sormuşlar :
''Nereye gidiyorsun?''
''dostuma'' demiş.
''Bu bacaklarla zor'' demişler.
Karınca : ''olsun, varamasam da yolunda ölürüm'' demiş... 

Köşe Yazarları

 <blink> </blink>

AYDINOĞLU SOYAĞACI

 Aile Soyağacımız

Milat Nedir-

Milat Nedir

 

Son dönemlerde televizyonlardaki tartışma programlarında sürekli FETÖ’nün siyasi bacağı neden araştırılmıyor? Diye bir muhalefet sorgulaması var. Bence son derece haklı ve yerinde bir sorgulama. Dün akşam CNN de yine bu konu gündeme geldi. AKP’nin; kendinin çok şey bildiğini ve marifet yapıyormuş gibi araya girerek, karşısındaki konuşmacının konuşmasının insicamını bozarak işi sulandıran bir konuşmacısı var. Ekranda adının altında Hukukçu yazıyor. Belki şöyle yazmalı S.Hukukçu. Yani Sadece Hukukçu, S(ahiden)Hukukçu, S(apına kadar) Hukukçu, S(ayın)  Hukukçu diyenleriniz olacaktır. Ben buna fikir özgürlüğü diye bakarım. Tıpkı S’ye başka anlamlar katanlara bakacağım gibi.

Konuya gelince; Dün akşamki yani 9 Ağustos akşamı CNN’deki programda CHP li Sayın Onay Alpago, konuyu FETÖ’nün siyasi bacağına getirince bu S(ayın) Hukukçu hemen araya atladı ve sözü 17-25 Aralık tarihne getirip o tarihi FETÖ ile mücadelede milat olarak gösterdi ve o milat edilen tarihten sonra neden CHP’nin FETÖ’nün adamları ile görüştüğünü ileri sürerek bunun sorgulanması gerektiğini ve işin gerçek siyasi bacağın orası olduğunu iddia ederek topu taca atmaya çalıştı. Amaç karşısındakini konuşturmamaktı. Bu araya girme atlamalarını yaparken de ara ara kendini gösteren ekrana kısa bakışlar atarak yaptığı işe birilerinden onay  ya da aferin bekler gibiydi. Seyrederken dikkatinizi çekti mi bilmem.

Ben CHP’li katılımcılara şu soruları yöneltmek isterim, belki cevap kendilerinde vardır, eğer yoksa da belki AKP’lilerden cevap alırım.

a)       Neden milat olarak 17 – 25 Aralık alınıyor? Eğer bu bir uydurma kayıtlar operasyonu ve kumpası ise ve AKP bunun için muhalefetten destek bekliyor ise;

a.       Neden CHP ve MHP ye yapılan kaset kumpasları bir FETÖ olayı olarak bilindiği halde Milat seçilmiyor ve tam tersine başta CB olmak üzere herkes bu kumpası siyasi çıkarı için kullanıyor? Bir de ekranda itiraf ediyor S(ayın) hukukçu, bu kumpasların FETÖ tarafından yapıldığını. İyi de o zaman niye Milat ilan edip yakalamadınız? Niye bu gün muhalefete yapan yarın bize de yapar demediniz de “mal bulmuş mağribi” gibi meydanlarda zafer çığlığı attınız?

b)      Neden Milat 2004 yılı MGK’una verilen rapor milat sayılmıyor ve sümen altı ediliyor ve sadece yanıldık pardon ile geçiştiriliyor?

c)       Neden, Ergenekon, Balyoz gibi olaylar milat olarak sayılmıyor?

Yani en iyi savuma saldırıdır prensibi ile karşısındakini konuşturmayarak saldıran bir tavırla yanlışı örtmeye çalışmak, hele de arada bir ekrana bakıp aferin aramak çok komik oluyor. Yani! Köpek kuduz diyen onlarca hekim var, onlarca rapor var, onlarca ısırılmış kurban var sen bunlara inanmayacaksın, görmezden geleceksin, benim köpeğim iyidir sadıktır diyeceksin sonra da köpek seni ısırınca ortaya çıkıp Milat, köpeğin beni ısırma tarihi diyeceksin. Peki daha önce ısırdıkları ne olacak. Pardon ve af edersin ile hangi hekim hastasını muayene etmiş?  Mezarlıklar, “af edersin verdiğim ilaç ters etki yaptı” diyenlerin kurbanları ile dolu. Bir doktor arkadaşım derdi; “Bizim hatalarımızın üstünü toprak örtüyor. Ama vicdanımızda bunu kapatmamız çok zor, tabi eğer varsa”

Bana göre en önemli Milat Adil Ök(ü)süz’ün kaçmasıdır. Gerisi palavra.

https://www.cnnturk.com/video/tv-cnn-turk/programlar/turkiyenin-gundemi/studyoda-fetonun-siyasi-ayagi-tartismasi

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
263 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
AlışSatış
Dolar5.88865.9122
Euro6.56076.5869
Hava Durumu
Anlık
Yarın
10° 13° 8°
YAYIMLANAN KİTAPLARIM
SAYILMAYANLAR
Sayılmayanlar, raflarda yerini aldı.
Okuyucu Yorumları
ARŞİVDEKİ YAZILARIM

 Arşivdeki yazılarım

Parmakların Dili
NAİL'İ BIRAKAMAM