Özel ve Güzel

GÜNÜN MESAJI

 En Anlamlı Söz

Karıncaya sormuşlar :
''Nereye gidiyorsun?''
''dostuma'' demiş.
''Bu bacaklarla zor'' demişler.
Karınca : ''olsun, varamasam da yolunda ölürüm'' demiş... 

Köşe Yazarları

 <blink> </blink>

AYDINOĞLU SOYAĞACI

 Aile Soyağacımız

Kazanırken Kaybetmek

Kazanırken Kaybetmek


Seçim sonrasında yapılan paylaşımlara bakıyorum da AKP sanki seçimi kazanmamış da kayıp etmiş gibi daha ilk günden itibaren, yanına MHP ve VP'sini de alarak bir suçlama ve yeni bir algı operasyonuna başladı. Neymiş efendim CHP, PKK uzantısı HDP'yi meclise sokmuş. İyi ama kardeşim aynı CHP yine bir demokrasi örneği vererek İyi Parti ve Saadet Partisini'nin de meclise girmesini sağladı. Eğer size kalsaydı Mecliste üç parti olacaktı diyeceğim ama dilim varmıyor be kardeşim (Hani Nazım'ın dediği gibi). Eğer siz MHP'yi hala bağımsız bir parti sayıyorsanız 3 ama bana göre 2,5 bile değil. Her neyse konumuz da bu değil.
Aslında benim merak ettiğim konu şu. HDP'ye oy verip onun meclise girmesini sağlayanlar ki yaklaşık 5,6 milyon insan (bu arada doğu ve güneydoğuda HDP'nin oylarının azaldığını söyleyenler lütfen Sayın Orhan Bursalı'ının FB paylaşımını incelesinler) var ki bu insanlar karşılarında muhatap bulamayacaklardı. Bu konudaki sizin çözümünüz nedir? Yani HDP'yi meclis dışı bırakmak ve onlara oy verenleri gaz odasına atmak mı? yoksa onların da ellerine silah alıp dağa çıkmasını sağlamak mı? Bakın bunu çok değil daha bir yıl önce Cudi ve Gabar dağı eteklerinde aileleri içinde, HDP ye oy vermiş birçoğunun akrabaları arasında PKK yüzünden ölen ve Türk Askeri olarak şehit olan üzerlerinde Atatürk ve Türk Bayrağı T-shirt olan onlarca ilkokul çocukları ile doğum günü kutlamış ve onları kucaklayarak İzmir Marşı söylemiş biri olarak yazıyorum. Dışlarsanız onların gideceği tek bir adres var ki o da belli; ÖLÜM. Kucaklarsanız, onlara sevgi aşılarsanız yüreklerine umut olursunuz. Onların Kitapçı Amcası olmanın onuru ile yazıyorum bunları. (Neden resim paylaşmadığımı da siz kendinize sorun. Kendimden korktuğum için mi? Kesinlikle hayır. öyle olsa bu yazıyı yazmazdım)
Biliniz ki her sıkılan mermi size kin ve nefret olarak dönerken her açtığınız kucak, her ektiğiniz sevgi size umut ve barış olarak döner.
Eğer hedefiniz Kindar bir nesil yetiştirmekse yaptığınız algı operasyonuna devam edebilirsiniz. Ama eğer Barış ise amacınız; siz kucağınızı açın mutlaka içi sevgi dolacaktır.
Kazanırken kaybedenlerden olmayın. Amacınız ülkede barış olmalı.

 

Bilir misin a çocuk;
O sevgiyi bilmezler,
taş yürekle gezenler
gönül gözün ne bilir

 

Kör bir gözle bakıp ta
Yürekteki yangının
Ateşini görmeyen
Yanmasını ne bilir.

 

Sevgi Deryası derin,
Hak edenle girilir.
Gönlünde göz olmayan
Hak edeni ne bilir.

 

Sevgi rüzgârı serin
Diyen aldanır kesin.
Bağrına taş basamayan
Sevmesini ne bilir.

 

Sevgi tarlası engin
Bir ekine bin verir
Sevgiyle sulamayan
Ekmesini ne bilir.

 

Can ile cana yaklaş
El ver, canını can bil
Canana el vermeyen
Can elini ne bilir

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
405 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
AlışSatış
Dolar5.88865.9122
Euro6.56076.5869
Hava Durumu
Anlık
Yarın
10° 13° 8°
YAYIMLANAN KİTAPLARIM
SAYILMAYANLAR
Sayılmayanlar, raflarda yerini aldı.
Okuyucu Yorumları
ARŞİVDEKİ YAZILARIM

 Arşivdeki yazılarım

Parmakların Dili
NAİL'İ BIRAKAMAM